Choose your language
and country
bułgarski
czeski
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
francuski
chorwacki
węgierski
włoski
litewski
polski
rumuński
słowacki
szwedzki

Czaruj uśmiechem, ale najpierw sprawdź: jak dbać o zęby?

2017-10-06
Czaruj uśmiechem, ale najpierw sprawdź: jak dbać o zęby?
Uśmiech, który pojawia się w odpowiednim czasie i okolicznościach – przynosi same pozytywy. Poznaj jego zalety:
  • Uśmiech rozładowuje napięcie, pomaga zdystansować się, łagodzi obyczaje.
  • Wzbudza sympatię. Osoby uśmiechnięte są świetnymi kompanami i mile widziane w towarzystwie.
  • Jest oznaką radości, wskazuje na dobry nastrój, świadczy o pozytywnym podejściu do życia.
  • Jest cechą charakterystyczną osób pewnych siebie, wręcz je wzmacnia.
  • Wskazuje na twoją otwartość, wzbudza zaufanie.
  • Redukuje poziom stresu, wzmacnia układ odpornościowy, a co za tym idzie – nawet wydłuża życie!
  • Sprawia, że człowiek wygląda lepiej, młodziej, bardziej atrakcyjnie.

Sam widzisz! Naprawdę warto się uśmiechać. Zarówno z przyczyn zdrowotnych, jak i w związku z roztaczaniem wokół siebie dobrej, przyjaznej atmosfery. Wielokrotnie na tym blogu mogłeś przeczytać o tym, że aby dobrze wyglądać – nie wystarczy podążać za trendami modowymi. Liczy się ogólny wizerunek i gentlemańska klasa. Przeczytaj też: Być Gentlemanem. Dowiesz się jakie cechy powinieneś w sobie odnaleźć i pielęgnować. A jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to ważne jest zadbane ciało, skóra, włosy, zarost, paznokcie, itd. Zerknij na kategorię PORADY. Znajdziesz tam mnóstwo tipów dotyczących tego jak o siebie zadbać. Poruszmy jeszcze jedną kwestię! Właśnie tę, związaną z uśmiechem! Zęby, bo o nich mowa – muszą być w porządku – byś mógł czarować pięknym uśmiechem.

Jak dbać o zęby?
  • Przede wszystkim pamiętaj, że fajny uśmiech to uśmiech szczery, a nie idealny. Jeśli Twoje zęby są trochę krzywe, nigdy nie nosiłeś aparatu ortodontycznego i raczej nie planujesz – to nie jest jakiś mega wielki problem. Ważne, by zęby, nawet te krzywe – były zadbane. Co oczywiście nie zmienia faktu, że jeśli źle czujesz się z wadą zgryzu – możesz coś z tym zrobić i wybrać się do specjalisty…
  • Unikaj złych nawyków. Wśród nich jest palenie papierosów, częste picie kawy, herbaty czy nawet soków. Również podjadanie między posiłkami, wielogodzinne żucie gumy czy używanie zębów jako narzędzia np. do otwierania zafoliowanych rzeczy, zakapslowanych butelek czy rwania taśmy klejącej. Zęby to nie przyrządy w warsztacie mechanicznym i nie akcesoria do prac biurowych!
  • Dbaj o czystość. Szczotkuj zęby (najlepiej po każdym posiłku, a co najmniej rano i wieczorem), używaj nici dentystycznych. Nieprawidłowa higiena nie tylko niszczy uzębienie, ale może być też przyczyną innych problemów np. nieświeżego oddechu. Przeczytaj też: Zioniesz ogniem? Sprawdź jak sobie z tym poradzić!
  • Chroń swoją szczękę jeśli uprawiasz ryzykowne sporty. Ochraniacze mogą zaoszczędzić Ci przykrych konsekwencji.
  • Aby dbać o zęby – kontroluj się stomatologicznie. Jeśli np. twój dentysta zauważy, że nieprawidłowo używasz szczotki do czyszczenia zębów (to dość powszechne) – powinien zrobić Ci krótkie szkolenie z techniki mycia. Ponadto regularne wizyty u stomatologa to najlepsza profilaktyka.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel