- Strona główna
- Czy i jak podwijać rękawy w koszuli męskiej?
Czy i jak podwijać rękawy w koszuli męskiej?
Poradniki
Czy i jak podwijać rękawy w koszuli męskiej?
Jesteś jednym z tych mężczyzn, który lubi nosić koszule? Masz ich wiele? Nosisz je na co dzień do pracy oraz na specjalne okazje? Zdarza Ci się podwijać rękawy w koszuli? Czy nie stosujesz tego zabiegu? Być może nie wiesz jak to zrobić? Przeczytaj poniższe wskazówki i podwijaj rękawy perfekcyjnie!
Kiedy rękawy w koszuli mogą zostać podwinięte?
Masz w swojej szafie koszule zarówno z krótkim, jak i z długim rękawem? Tych z krótkim prawie nie nosisz, albo nosisz tylko latem, a te z długim zostawiasz sobie tylko na jesienne i zimowe dni, bo inaczej jest Ci w nich zbyt gorąco? Wcale nie musi tak być. Koszule z długim rękawem, przede wszystkim te wykonane z dobrej jakości bawełny, można swobodnie nosić o każdej porze roku i do każdej eleganckiej lub półeleganckiej stylizacji. Jeśli koszula z długim rękawem jest noszona w ciepłe, letnie dni, można bez problemu podwinąć w niej rękawy i sprawić, że będzie swobodna i komfortowa nawet w niesamowicie ciepłe dni. Podwijanie rękawów to także zabieg, który sprawi że koszula męska będzie wyglądać mniej formalnie, a stylizacja, której jest częścią będzie wydawać się bardziej luźna i swobodna.
Jak podwinąć rękawy w koszuli?
Rękawy u koszuli można podwinąć na dwojaki sposób. Najczęściej podwija się je nieco nad łokciem, ale istnieje także praktyka podwijania ich tuż przed łokciem. Bardzo istotną rzeczą w podwijaniu rękawów jest staranność. Nie można tego zrobić niechlujnie i na szybko, trzeba się nieco przyłożyć. Jakie są zatem sposoby na podwijanie rękawów? Jak to zrobić? Instrukcja poniżej:
- Najpierw rozepnij guziki przy mankietach koszuli.
- Następnie zawiń mankiety na lewą stronę w taki sposób, aby kończyły się w okolicach łokci. W kolejnym kroku upewnij się, że zawinięta tkanina nie tworzy niechlujnych wybrzuszeń na materiale. Ważnym jest aby materiał w każdym miejscu układał się gładko.
- Zasłoń mankiety kolejną warstwą materiału, wywijaj materiał spod spodu około trzy lub cztery razy, tak wysoko jak chcesz podwinąć rękaw (ale nie wyżej niż kilka centymetrów nad łokieć).
- Obejrzyj swoje wywinięcie z każdej strony. Powinieneś mieć pewność, że nie utworzyły się żadne niechlujne fałdy i wybrzuszenia na materiale. Wszystko musi być nienagannie równe i gładkie.
Długość rękawa koszuli podczas podwijania
Długość rękawa podczas podwijania jest dyskusyjna, podobnie jak dyskusyjna jest długość podczas podwijania spodni męskich. W koszulach eleganckich powinna to być długość nieco nad łokciem, wtedy wygląda najbardziej elegancko i nie krępuje ruchów. To bardzo ważna kwestia, podwinięcie nie powinno być w żaden sposób niekomfortowe dla użytkownika. Powinieneś go praktycznie nie czuć i mieć pełen komfort. Możesz także podwinąć rękaw na maksymalnie dwa razy, wówczas zawinięty mankiet zakończy się przed łokciem. To sposób, który sprawdzi się w stylu casual, na przykład przy koszuli lnianej czy flanelowej. To świetny sposób wyrażenia swojego luzu w codziennej stylizacji.
W jakich stylizacjach sprawdzi się podwinięta koszula?
Wyobraź sobie eleganckie wesele przyjaciół, odbywające się w kwiecistym ogrodzie w środku lata. Żar bije z nieba, a Ty masz na sobie trzy warstwy materiałów – koszulę z długim rękawem, kamizelkę i na to marynarkę. Podczas uroczystości zaślubin nie wypada Ci zdjąć marynarki, ale podczas wesela już tak. Tylko nurtuje Cię ta koszula z długim rękawem, a taką z krótkim Twoja partnerka zabroniła Ci założyć, bo to przecież nie wypada na tak eleganckie przyjęcie? Jesteś w kropce? Niekoniecznie! Bo potrafisz starannie i dobrze podwinąć mankiety w taki sposób, żeby nie przynieść wstydu sobie ani jej. Podobna sytuacja może zdarzyć się w zatłoczonym, parnym klubie nocnym, na koncercie, czy na konferencji z pracy, w małej salce konferencyjnej. Umiejętność podwijania rękawów na pewno przyda Ci się w wielu sytuacjach, dlatego nie zwlekaj i naucz się jej jak najprędzej.