Choose your language
and country
bułgarski
czeski
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
francuski
chorwacki
węgierski
włoski
litewski
polski
rumuński
słowacki
szwedzki

Dziecko w samochodzie! O czym należy pamiętać wyjeżdżając na ferie?

2020-01-23
Dziecko w samochodzie! O czym należy pamiętać wyjeżdżając na ferie?

Ferie 2020 wystartowały! Część dzieciaków wyjeżdża na zorganizowane zimowiska, inne korzystać będą z miejskich atrakcji. Jest również grupa, która na wypoczynek uda się z rodzicami. To może być rodzinny wyjazd na narty lub w innym kierunku. Dziś na tapecie: dziecko w samochodzie! Podpowiadamy – o czym należy pamiętać wyjeżdżając z milusińskimi na ferie?! 

Dziecko w samochodzie! O tym musisz pamiętać podróżując z dzieckiem!

  • Fotelik! To musi być sprawdzony model! Taki, którego bezpieczeństwo spełnia najwyższe wymogi! Wysokie ściany, siedzisko, zagłówek i specjalne systemy pasów muszą gwarantować komfort i bezpieczeństwo dziecka w samochodzie.
  • Zimą, szczególnie na terenach górskich – słońce potrafi być mocne i… uciążliwe. Dlatego warto, by na bocznych szybach pojazdu zamocowane były osłonki przeciwsłoneczne. Jeśli pogoda jest naprawdę słoneczna – nawet podróżując autem – twarz dziecka powinna być zabezpieczona ochronnym kremem z filtrem, a na głowę przyda się czapka z daszkiem.
  • Dziecko powinno być ubrane na cebulkę, tak, aby w każdej chwili można było zdjąć lub ubrać kolejną warstwę. Jeśli chodzi o ubrania da dzieci, to pamiętamy, że przewozimy szkraby bez kurtek zimowych i kombinezonów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj: „Jak ubrać dziecko do samochodu jesienią i zimą?”.
  • Temperatura wewnątrz auta powinna być optymalna. Jeśli planujecie postój lub podróż się kończy – na kilka minut „przed” należy zmniejszyć ogrzewanie, a po zatrzymaniu uchylić drzwi lub okna, tak, aby temperatura stopniowo się wyrównała. Jej gwałtowna zmiana może skutkować równie gwałtownym przeziębieniem!
  • Postoje to konieczność! Warto zaplanować je mniej więcej na co 2 godziny. Czas odpoczynku od jazdy powinien trwać ok. 30 minut.
  • Jeśli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną – przed wyjazdem trzeba pamiętać o zastosowaniu odpowiednich środków.
  • Jedzenie i picie powinno odbywać się wyłącznie podczas postojów, przy czym posiłki powinny być lekkostrawne.
  • A gdy przyjdzie kryzys z cyklu: „Daleko jeszcze?” – miej w zanadrzu atrakcje Przeczytaj więcej tutaj: „Jak przetrwać podróż z dzieckiem?”
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel