Choose your language
and country
bułgarski
czeski
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
francuski
chorwacki
węgierski
włoski
litewski
polski
rumuński
słowacki
szwedzki

Elegancja po angielsku, jak się ubrać?

Elegancja po angielsku, jak się ubrać?

Włochów kochamy za styl, lekkość i nonszalancję. Nikt z takim wdziękiem nie nosi mocnych kolorów i nie łączy stylów jak właśnie Włosi. Ale kiedy myślimy o elegancji, to niemal zawsze zwracamy się w kierunku Wysp Brytyjskich. To Anglicy, a nie Francuzi, dali początek haute couture. Oni również są rozmiłowani w elitarnych sportach. A przede wszystkim to właśnie Anglicy mają najsłynniejsza monarchię świata, wciąż cenią tytuły szlacheckie i oczywiście mają najbardziej znanego, tajnego agenta świata, od lat najlepszego ambasadora elegancji, klasy i doskonałych manier.

Trencze, płaszcze, budrysówki i kurtki husky - okrycia wierzchnie w angielskim stylu

Styl angielski w modzie w dużej mierze ukształtowały jednak nie tyle świetne gusty Anglików, co kapryśna pogoda. Deszcze, mgły, wiatry i niskie temperatury w znacznym stopniu przyczyniły się do tego, że Anglicy uwielbiają okrycia wierzchnie. Płaszcze męskie o angielskim rodowodzie mają związki z wojskiem. To właśnie z myślą o żołnierzach powstały słynne trencze, ale i nie mniej stylowe płaszcze męskie budrysówki. Z nowoczesnych okryć warto wybierać płaszcze męskie długie, ciepłe, o klasycznym kroju, z jedno- albo dwurzędowym zapięciem. Dobrze jest też zwracać uwagę na materiały. Bardzo angielskie są grube wełny, znakomicie sprawdzają się też różne kraty i charakterystyczne jodełki.

Świetnym sposobem na podrasowanie stylówki są też detale. Warto więc wybierać płaszcze męskie zimowe z militarnymi akcentami. Mile widziane są np. pagony na ramionach czy wyraziste guziki.

Z kurtek prym niewątpliwie wiodą niezwykle stylowe kurtki przejściowe typu husky. Niegdyś wybierali je myśliwi, miłośnicy jeździectwa i rybołówstwa. Dziś kurtki męskie husky są kochane i doceniane przez mieszkańców największych światowych metropolii i na dobre weszły już do kanonu męskiej mody. Ale na płaszczach i kurtkach husky okrycia męskie w angielskim stylu wcale się nie kończą.

Bezrękawniki – niezawodne okrycie na zmienną pogodę

Bardzo w angielskim stylu są również klasyczne, casualowe kurtki męskie z łatami na łokciach i wstawkami z pikowaniami. Warto docenić też modele z detalami albo podszewką w kratę. W okresie przejściowym z kolei, tak samo wiosną i jesienią, można stawiać na bardzo praktyczne bezrękawniki męskie. Ciepłe, puchowe kamizelki męskie z dużymi kieszeniami, kapturem i pikowaniami znakomicie wyglądają zwłaszcza w zestawach z jeansami, sztruksami, grubym swetrem, flanelową koszulą.

Warstwy, materiały i kolory

Oprócz fantastycznych, bardzo eleganckich okryć wierzchnich, Anglicy mają również sprawdzone patenty na codzienny look. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza warstwy, szlachetne, ciepłe materiały jak wełna, bawełna, skóry. Z kolorów dobrze jest poprzestać na barwach ziemi. W inspirowanych angielskim stylem zestawach zdecydowanie najlepiej wypadają odcienie szarości, brązy, czerń, zielenie, a także granaty, kremy albo mocniejsze odcienie bordo, czerwieni i fioletu.

Swetry, spodnie męskie, marynarki i flanelowe koszule

Komponując look w angielskim stylu, warto zainwestować w grube swetry męskie, kardigany, lekkie swetry w serek. Dobrze jest mieć klasyczne jeansy męskie, ale od czasu do czasu z powodzeniem mogą zastąpić je sztruksy, tweedowe spodnie albo chinosy.

Z marynarek najlepiej zdecydować się na modele eleganckie albo sportowe. Strzałem w dziesiątkę będzie marynarka szara, grafitowa, granatowa albo brązowa. Sprawdzi się na pewno ciepły materiał w jodełkę, mile widziane są też nieformalne detale jak kontrastowe wstawki i bardzo modne łaty na łokciach.

Wreszcie absolutny must have w angielskim stylu to flanelowe koszule męskie. Najlepiej w kratę, wyrazistą i kolorową, która znakomicie sprawdza się w codziennych, nieformalnych stylizacjach.

Styl angielski w pracy

W pracy, podczas zawodowych i rodzinnych spotkań najlepsze są garnitury, ale można zamienić je również na mniej formalne zestawy koordynowane. Sportowa marynarka męska w granatowym albo szarym kolorze i z łatami na łokciach świetnie zaprezentuje się z klasycznymi jeansami, sztruksami albo spodniami chino. Można ubierać ją na koszulę z długim rękawem. Znakomicie wypadnie też jako kolejna warstwa w zestawach z koszulą i swetrem w serek.

Mniej formalne, ale nie mniej stylowe i angielskie są outfity ze swetrami. Najlepsze są ciepłe swetry męskie z wełny, melanżowe, mięsiste, o grubym splocie albo z fantazyjnym warkoczem. Można zestawiać je modnie z jeansami, sztruksami, wełnianymi spodniami. Będą też znakomicie pasować nie tylko do półbutów, ale i stylowych sztybletów.

Styl angielski i nieformalne okazje

Przy wszystkich nieformalnych okazjach, najlepiej stawiać przede wszystkim na luz i wygodę. Najlepszy wybór to przede wszystkim wyraziste, flanelowe koszule w kratę, które można modnie zestawiać na wiele sposobów. Flanelowa koszula w kratę znakomicie wygląda narzucona na T-shirt czy longsleeve. Można łączyć ją z jeansami, sztruksami czy spodniami cargo. Z powodzeniem można też ubierać na nią sweter rozpinany, sportową marynarkę albo kurtkę husky czy płaszcz.

Kaszkiet, szal w kratę i sztyblety – najlepsze dodatki

Komponując look w angielskim stylu, nie można zapomnieć oczywiście o typowo angielskich dodatkach. Rewelacyjnie w tej roli sprawdzi się ciepły, wełniany szal w dużą kratę. Warto zdecydować się też na charakterystyczny kaszkiet z tweedu i uważnie dobrać buty. Skórzane półbuty przy inspirowanych brytyjskim stylem outfitach śmiało można zastępować sztybletami albo nawet wysokimi oficerkami.

pixel