Jak dbać o męską skórę?
Dziś na blogu rozprawiamy się z tematem, który z niewiadomych przyczyn, przez media, omijany jest szerokim łukiem. Gdy będziecie chcieli dowiedzieć się – jak dbać o męską skórę – znajdziecie mnóstwo informacji. Ale dotyczących skóry twarzy. A co z resztą ciała? Przecież ubrania to druga skóra, a co z tą pierwszą? Podpowiadamy!
Choć męska skóra znacznie różni się od damskiej (jest między innymi grubsza), to podstawowe elementy skutecznej pielęgnacji ciała – pozostają właściwie takie same! Dla kobiet peeling, używanie balsamów i zabiegi pielęgnacyjne to podstawa. A co z facetami?
Jak dbać o męską skórę?
Utrzymanie dobrej kondycji skóry jest proste i na prostocie polega. Podobnie jak w przypadku innych części ciała – liczy się tutaj odpowiednia dieta, picie wody, aktywność fizyczna poprawiająca ukrwienie i ujędrnienie, redukcja stresu, wysypianie się, zdrowy styl życia. Jeśli dołożymy do tego rutynową pielęgnację – jesteśmy w domu!
- Po pierwsze – istotną sprawą jest to, by potrafić poprawnie zidentyfikować typ swojej skóry. Sucha, odpowiednio nawilżona, wrażliwa, normalna, tłusta, mieszana, itd. Jeśli nie wiesz – zapytaj siostrę, dziewczynę, albo udaj się na konsultację do kosmetyczki lub dermatologa.
- Zresztą myśląc o dbaniu o skórę – dermatologa odwiedzaj regularnie. Chociaż raz w roku po wakacjach! Lekarz sprawdzi status twoich znamion. Pamiętaj! Profilaktyka jest ważna w wykrywaniu raka skóry! Świadomie korzystaj też z kąpieli słonecznych i z solarium! Używaj kremów z filtrem!
- Po określeniu rodzaju skóry – łatwo będzie dobrać ci podstawowe kosmetyki. Zaopatrując się w tego typu produkty – zwracaj uwagę, by były one jak najbardziej naturalne, nieinwazyjne, by nie pachniały zbyt mocno. Czytaj etykiety!
- Przydadzą ci się podstawowe produkty, jak żel pod prysznic, od czasu do czasu peeling, męski balsam do ciała.
- Oczywiście, aby twoja skóra była w świetnej formie – pamiętaj też o to, by dbać o trzymanie potliwości w ryzach. Przeczytaj też: „Jak walczyć z potem? 6 wskazówek!”.
- Regularnie nawilżaj ciało od środka i na zewnątrz, a wszystkie swoje działania – wspomagaj dostępnymi zabiegami. Doskonałą formą terapii są stymulujące masaże ciała stymulujące mikrokrążenie, usuwające toksyny z organizmu, przeciwdziałające starzeniu i wiotczeniu skóry, relaksujące!