Jak przechowywać ubrania?
Takie problemy to nie problemy. Przeczytaj ten wpis i dowiedz się jak przechowywać ubrania!
Przede wszystkim, byłoby dobrze, abyś się o swoją odzież zatroszczył. Szczególnie teraz, gdy lekkie koszulki polo zastąpiłeś ciepłymi swetrami czy marynarkami. Odzież zimowa wymaga zwykle większej inwestycji niż ubrania na lato, dlatego warto szczególnie o nią dbać i cieszyć się nią jak najdłużej. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Wystarczy wdrożyć w życie 3 zasady: czystość, ochronę, organizację.
Czyść!
Masz plamę na białej bluzie? Wypierz ją! Nie przechowuj bluzy w szafie do czasu, aż „zbierze” Ci się „białe pranie”, co w sezonie jesienno-zimowym może trochę potrwać. Im dłużej plama wgryza się w tkaninę, tym jest trudniejsza do wywabienia.
Nigdy nie wkładaj do szafy rzeczy długo noszonych, zakurzonych, brudnych. Jeśli to robisz, to chyba nie uważałeś na bioli, albo byłeś na wagarach, gdy nauczycielka wyciągała mikroskop. Na wszelki wypadek przypomnijmy sobie tę lekcję. Wystarczy rzut okiem na tę szkaradę ze zdjęcia. Chyba nie trzeba dodawać, że ziomal nie służy ani Twoim ciuchom ani Tobie…? Kąpiel wodna w odpowiedniej temperaturze mu nie sprzyja, więc zafunduj prysznic lub czyszczenie chemiczne temu koleżce i jego brygadzie stacjonującej w Twoim płaszczu!
Chroń!
Nawet czyste ubrania, w stanie hibernacji pozwalającej im przetrwać do czasu, aż zdecydujesz się na stylizację z nimi w roli głównej – nie są w 100% bezpieczne. Pasożyty czuwają. Zainwestuj w odświeżacz powietrza odstraszający mole i roztocza. Oba gatunki nie przepadają za aromatem drzewa cedrowego. Cedr pochłania też nieprzyjemne zapachy. Cedrowe krążki nakładaj na wieszaki z garniturami, trzymaj na półkach i w szufladach.
Odzież musi mieć też specjalne warunki do przechowywania. Pomieszczenie powinno być suche, chłodne, przyciemnione i wentylowane. Dzięki zachowaniu tych zasad, rzeczy nie będą wilgotne i pachnące stęchlizną. Tkanina nie wyblaknie i zachowa swoją trwałość.
Organizuj!
Kluczem w opowieści pt. „Jak przechowywać ubrania?” jest podział poszczególnych elementów garderoby na kategorie. Swetry (oddzielając lżejsze od cięższych) na półce ze swetrami, T-shirty na półce z T-shirtami, bielizna w szufladach. Nie musisz być od razu perfekcyjnym panem domu i wiązać skarpetek w kokardki czy zwijać majtki w rulon Postaraj się jednak segregować ubrania na bieżąco. Jeśli masz z tym problem – zainwestuj w pojemniki czy przegrody oddzielające do szuflad. Organizacja jest integralną częścią prawidłowego przechowywania!
Płaszcze, koszule (zapięte) i marynarki – równomiernie wieszaj na wieszakach, pozostawiając między nimi przestrzenie, dzięki którym będzie przepływ powietrza. Spodnie także. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wieszać spodnie by nie spadały – odsyłam Cię TUTAJ. Obuwie ustawiaj na półkach, możesz je trzymać w oryginalnych kartonach. Ważne, abyś o nie dbał, czyścił je i poddawał konserwacji. Pozwoli Ci to na uniknięcie przykrego zapachu. Rzeczy na półkach składaj przyzwoicie, aby nie były wymiętolone, bo to nie służy utrzymaniu ich jakości.
Już wiesz jak przechowywać ubrania. Dzięki zapewnieniu im odpowiednich warunków i organizacji, będą one nie tylko „trwalsze”, ale też zmaksymalizujesz przestrzeń w garderobie.