Jak wiązać duży zimowy szalik i jak go modnie nosić?
Szalik to doskonały element garderoby, który przydaje się nie tylko podczas jesiennej i zimowej aury, ale to wtedy właśnie jest najbardziej potrzebny. Nie tylko grzeje i chroni przed zimnem ważne części ciała, ale także może być świetnym elementem ozdobnym w stylizacji. Rodzajów szali zarówno męskich, jak i damskich jest mnóstwo, podobnie jak sposobów ich noszenia. Jeśli zastanawiasz się, jak zakładać szal, jaki węzeł będzie najbardziej wygodny i jak modnie wiązać szalik zimowy, to poniższy poradnik zdecydowanie jest dla Ciebie. Sprawdź jak robić to dobrze, czyli tak aby było ciepło i w trendach jednocześnie.
Duży szal zimowy związany wokół szyi — czy to wygodne rozwiązanie?
Zimowe szale damskie i męskie mają to do siebie, że są bardzo obszerne, często ciężkie i wykonane z grubych, grzejących materiałów. Nic w tym dziwnego, skoro mają dawać komfort cieplny nawet w najniższych, minusowych temperaturach. Szale najczęściej uszyte są z wełny, rzadziej z innych ciepłych dzianin. W ostatnich latach na popularności zyskują także chusty, które wiąże się nie tylko na szyi, ale także zarzuca na ramionach. Przypominają one trochę ponczo, ale są nieco mniejsze. Szale natomiast potrafią być bardzo długie, zdarzają się i takie, których końce po zarzuceniu na ramiona sięgają aż po czubki butów. Nie każdy lubi nosić tego typu dodatki, ale z gustami się przecież nie dyskutuje.
Jak wiązać duży szal zimowy na płaszczu?
Nie wiesz jak wiązać szal do płaszcza? Wiele zależy od tego, jaki płaszczyk zimowy posiadasz. Jeśli bowiem jest to elegancki płaszcz wiązany w talii, z ozdobnym kołnierzem z futerkiem przy kapturze, wówczas warto do niego dobrać niezbyt duży i okazały szal, który nie przyćmi wyjątkowości i elegancji płaszcza. Warto w takiej sytuacji postawić na jednolity szalik dziany, nie za szeroki i o średniej długości. Możesz go zawiązać w supełek pod szyją, niezbyt ciasno i tak, aby jego końce mogły zostać włożone pod poły płaszcza.
Jeśli natomiast jesteś zwolenniczką płaszczyków puchowych lub pikowanych wówczas możesz sobie pozwolić na noszenie do nich nieco większych szali i chust, nawet takich wykonanych z grubej wełny. Na zimę szczególnie polecane są szale z wełny merynosa, która niesamowicie grzeje, a przy tym jest miła dla skóry i delikatna w dotyku. Płaszcze pikowane można nosić w sposób casualowy albo sportowy, od tego który styl wybierzesz zależy także dobór szala.
Kurtka puchowa a duży szal zimowy — jak go zawiązać?
Chcesz się dowiedzieć, jak zawiązać szalik zimowy do dużej, puchowej kurtki? Możesz to zrobić podobnie jak w przypadku płaszcza pikowanego, a więc przerzucić szal dwa razy przez szyję i końce puścić luźno, tak aby zwisały po bokach. Taki sposób wiązania można wykonać zarówno pod, jak i na kapturze, ozdobi on stylizację zarówno z przodu, jak i z tyłu, jeśli jeden z końców szala zarzucisz na plecy.
Do kurtki możesz założyć szalik, który będzie nie tylko grzał, ale i zdobił, jednakże możesz także sięgnąć po komin, a więc wygodną i również ciepłą alternatywę dla szala. Komin najczęściej zakłada się pod spód kurtki, w taki sposób, że przypomina on golf od swetra albo mocno związany, krótki szalik. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią „męczyć” się z wiązaniem szala i wymyślać sposobów na robienie tego dobrze.
Nonszalanckie zarzucenie szalika zimowego na ramiona — jak to zrobić?
Coraz częściej spotyka się także szale wzorem, krojem i materiałem wykonania przypominające koce. Szal koc jak nosić? Podobnie jak dużą chustę, szal tego typu najczęściej należy zarzucić na ramiona i pozwolić mu swobodnie falować podczas chodzenia. Będzie on doskonałym zamiennikiem dla szalika w kratę, gdyż najczęściej właśnie w tym princie można go spotkać w sklepach. Ten wybór idealnie sprawdzi się i do płaszczy (także tych eleganckich) i do kurtek. Jeśli wciąż poszukujesz ciepłego i modnego płaszcza na zimę zapraszamy do przejrzenia kategorii płaszcze męskie i płaszcze damskie w sklepie internetowym Denley.pl. Mnóstwo hitowych wzorów wciąż jest dostępnych.