Choose your language
and country
bułgarski
czeski
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
francuski
chorwacki
węgierski
włoski
litewski
polski
rumuński
słowacki
szwedzki

Jak zmyć podkład z bluzy? Domowe metody na uporczywe plamy

2024-01-08
Jak zmyć podkład z bluzy? Domowe metody na uporczywe plamy

Kosmetyki stosowane do ukrycia niedoskonałości bądź nadania twarzy lepszego kolorytu lub blasku są w codziennym użyciu milionów Polek i Polaków. Wiele osób nie potrafi wyjść z domu bez nałożenia perfekcyjnego make upu, makijaż jest jak druga skóra i trudno się z nim rozstać. Niestety kosmetyki mają bardzo różne składy, mniej lub bardziej naturalne, a im bardziej są napigmentowane, tym są mocniejsze oraz trwalsze, a co za tym idzie trudniejsze do zmycia nie tylko z twarzy, ale i z ubrań. Podkłady, pudry, róże do policzków oraz cienie do powiek potrafią zostawić trwałe ślady na odzieży, często bardzo trudne do sprania. Jak się ich pozbyć? Czego należy użyć, gdy zdarzy Ci się plama z podkładu na ubraniu? Jak zmyć podkład z ubrań? Czym zmyć podkład z bluzy? Jak zmyć podkład z białej bluzy? Czy stara plama z podkładu na ubraniu jest w ogóle możliwa do usunięcia domowymi sposobami? Jeśli tak, to jakimi? Jeśli interesuje Cię zagadnienie spierania i zmywania kosmetyków z odzieży, to koniecznie musisz to przeczytać. Zdobędziesz porcję praktycznej wiedzy.

Sposoby na usunięcie plamy po podkładzie na bluzie

Jako społeczeństwo (nie tylko kobiety) uwielbiamy mocno napigmentowane kosmetyki, które doskonale kryją niedoskonałości naszej cery. Zdecydowana większość kobiet oraz coraz większa część mężczyzn używa pudrów i podkładów do wygładzania i wyrównywania kolorytu skóry na twarzy. Plamy z podkładu są zatem bardzo powszechnym problemem, gdyż spotykamy się z nim na co dzień. Zastanawiasz się, czy istnieje coś takiego, jak odplamiacz do podkładu? Czego należy użyć, aby zabrudzenie z kolorowych kosmetyków sprać bez uszczerbku na ulubionej odzieży? Być może warto spróbować płynu do demakijażu? Otóż jest to absolutnie zły pomysł! Płyn do demakijażu, czy też płyn micelarny mają w swoim składzie drobinki tłuszczu, które nałożone na tkaninę mogą pogłębić tylko problem. Kosmetyk pod ich działaniem może bowiem zacząć się rozpuszczać, tworząc jeszcze większą plamę na ubraniu.

Spieranie podkładu z ubrań – co należy przygotować?

Jeśli chcesz szybko i skutecznie sprać podkład z ubrań wykonanych z grubszych materiałów, takich jak na przykład bluzy damskiedresy damskie, czy spodnie dresowe damskie, przygotuj sobie wacik do demakijażu, piankę do golenia oraz jakiś detergent do prania ubrań, typu proszek lub płyn do prania. Rozłóż bluzę na płasko, na twardej, czystej powierzchni i nałóż na plamę z podkładu odrobinę pianki do golenia. Pocieraj delikatnie, aby rozprowadzić piankę po całej plamie. Pozostaw na kilkanaście minut piankę na zabrudzeniu, aby mogła ona wejść we włókna tkaniny, a następnie zetrzyj ją czystą ściereczką, namocz czystą wodą oraz wrzuć do miski z ciepłą wodą i proszkiem lub płynem do prania. Pozostaw na godzinę w takiej mieszance, a w następnej kolejności wrzuć do pralki i wypierz z innymi rzeczami w podobnych kolorach.

Butelkowa-ocieplana-bluza-damska-bez-kaptura-z-nadrukiem-Denley
Cappuccino-ocieplana-bluza-damska-bez-kaptura-z-nadrukiem-Denley
Bezowa-ocieplana-bluza-damska-bez-kaptura-z-nadrukiem-Denley

Stara plama z podkładu na bluzie – jak sobie z nią poradzić?

Jeśli plamy z pudru, czy podkładu nie zlokalizowałaś od razu po jej wystąpieniu, musisz postarać się nieco bardziej, aby ją usunąć. Przygotuj sobie szare mydło, płyn do mycia naczyń, albo co ciekawe możesz użyć takie odżywki do włosów. Zacząć jednak warto od klasycznego odplamiacza do tkanin, który bez problemu kupisz w każdej drogerii. Odplamiacza używaj zawsze zgodnie z instrukcją na opakowaniu, jeśli przedłużysz czas oddziaływania detergentu na tkaninę, możesz doprowadzić do pozbycia się nie tylko plamy, ale także barwnika z tkaniny. Zawsze używaj takich środków ostrożnie i z głową. Do usuwania bardzo uporczywych i starych plam z podkładu możesz użyć także czystego alkoholu wysokoprocentowego albo benzyny ekstrakcyjnej. Przelej cieczą plamę, a następnie wypierz ubranie w pralce w standardowym programie prania, w temperaturze nieprzekraczającej 60 stopni Celsjusza.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixel