Choose your language
and country
bułgarski
czeski
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
francuski
chorwacki
węgierski
włoski
litewski
polski
rumuński
słowacki
szwedzki

Maseczka ochronna, lateksowe rękawiczki... Jak dbać skórę twarzy i dłoni w czasie epidemii?

2020-05-04
Maseczka ochronna, lateksowe rękawiczki... Jak dbać skórę twarzy i dłoni w czasie epidemii?

Nowe okoliczności z jakimi przyszło nam się mierzyć, postawiły przed nami nieoczekiwane wyzwania. Na bieżąco musimy poszukiwać i wdrażać w różne dziedziny życia – adekwatne rozwiązania. Dziś podpowiemy wam jak dbać o skórę, którą przez dłuższy czas zabezpiecza maseczka ochronna? A także jak skutecznie pielęgnować dłonie, które często odkażamy środkami dezynfekującymi i w okresie, gdy nosimy rękawiczki ochronne?

Maseczka ochronna a stan cery.

Oczywiście największe problemy ze skórą twarzy ma personel medyczny, który dla bezpieczeństwa musi nosić odzież ochronną i akcesoria nieustannie. W miejscach publicznych wszyscy musimy zakładać maseczki zasłaniające usta i nos – do odwołania. Pracując regularnie (nie w trybie home office), przebywając wśród ludzi – może okazać się, że maseczki ochronne na twarz nosimy przez wiele godzin, dni, tygodni z rzędu. Im dłużej ten stan będzie trwać, im temperatura na zewnątrz będzie wyższa, a przecież mamy wiosnę i idzie lato – tym nasza cera bardziej będzie cierpieć. Dlatego należy zadbać o to, by maseczki jak najmniej zaszkodziły skórze!

maseczki ochronne na twarz
Maseczka ochronna z bawełny pozwala skórze oddychać! Denley.pl

Większość z nas nosi wielorazowe, „oddychające” maseczki bawełniane, które mają zasłaniać twarz, a co za tym idzie – minimalizować ryzyko ewentualnego zakażenia się wirusem. Dlatego to, na co warto zwrócić uwagę na początek – to rodzaj materiału, z jakiej zrobiona jest maseczka?! W ofercie sklepu Denley.pl znajdziecie maseczki dwuwarstwowe z wysokogatunkowej tkaniny, której najwyższa jakość potwierdzona jest certyfikatem OEKO-TEX. Oznacza to, że te maseczki ochronne nie alergizują, a tkanina z jakiej są wykonane nie zawiera niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych.

Jednak nawet najlepsza maseczka nie pozostanie bez wpływu na skórę twarzy, jeśli nosi się ją często i długo. Dlatego trzeba o cerę szczególnie dbać. Pod maseczką robi się ciepło i wilgotno, a to idealne środowisko do rozwoju drożdżaków i patologicznej flory bakteryjnej, które to zaburzają mikroflorę naszej skóry. Można dorobić się nawet trądziku lub stanu jego zaostrzenia. O odparzeniach, rankach, owrzodzeniach nie wspominając…

Aby zminimalizować ewentualne, nieprzyjemne skutki noszenia maseczek – należy przede wszystkim starać się o nawodnienie całego organizmu! Dużo pijemy, a zewnętrznie stosujemy kosmetyki nawilżające. Krem nawilżający lub w przypadku skóry suchej – natłuszczający – aplikujemy na 30 minut przed wyjściem z domu. Taki preparat powinien zawierać witaminy A, E, wyciąg z aloesu lub nagietka oraz lipidy. Co do codziennej pielęgnacji twarzy – minimalizujemy ją jak tylko się da! Chodzi o to, aby pod maseczką nie powstała mieszanka wybuchowa, gdzie kotłują się „opary” wszystkich kosmetyków. Teraz skupiamy się głównie na oczyszczaniu skóry i nie nakładaniu na nią „dodatkowego ciężaru”, który utrudni jej oddychanie.

Przeczytaj też: „Maseczki ochronne basic”

Jak dbać o dłonie często dezynfekowane? 

Częste mycie rąk chroni przed zakażeniem wirusem. Denley.pl

Jak wiadomo – częste mycie rąk i ich dezynfekcja to najskuteczniejsza metoda ochrony przed wirusami.

I bez względu na konsekwencje dla skóry dłoni – rekomendujemy stosowanie się do tego ważnego zalecenia. Nie da się jednak ukryć, że częste mycie rąk wysusza skórę. A jeśli dołączymy do tego jeszcze regularne korzystanie z preparatów antybakteryjnych na bazie alkoholu – możemy spodziewać się podrażnień. To mogą być przesuszenia, łuszczenie się skóry dłoni, pękanie i świąd. Z kolei długotrwałe noszenie rękawiczek lateksowych sprawia, że dłonie pocą się. To również może powodować nieprzyjemne skutki i objawiać się wysypką lub swędzeniem.

Aby uniknąć tego typu problemów – warto stawiać na preparaty antybakteryjne, których skład wzbogacony jest o aloes albo d-panthenol. Działają one kojąco, pielęgnują dłonie i łagodzą podrażnienia. Wybieramy również mydła przeznaczone dla skóry wrażliwej, najlepiej na naturalnych składnikach i wzbogacone o glicerynę. Ta świetnie poprawia elastyczność skóry i nadaje jej miękkości. Systematyczną pielęgnację dłoni uzupełniamy natomiast nawilżającym kremem do rąk o wartościach odżywczych i regenerujących.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel