Męska biżuteria. Jak nosić pierścienie?
Faceci mogą nosić pierścienie! Ta tradycja ma wiele tysięcy lat i współcześnie nie ma sensu poddawać się stereotypom, że tego typu biżuteria jest przeznaczona tylko dla kobiet lub przedstawicieli mafii. Czas obalić ten mit!
Ozdoby na palcach mają duże znaczenie i w niektórych okolicznościach – naprawdę dobrze wyglądają. Nie tylko są świetnym gadżetem, ale przede wszystkim symbolizują status czy demonstrują elitarną przynależność do jakiejś grupy albo poglądy np. pierścienie herbowe czy pierścienie organizacji jak uczelniane sygnety.
Weźmy na tapetę najpopularniejszy męski pierścień. Właściwie ring – obrączkę. Mówiąc popularnie, gdy facet nosi ją na palcu wskazującym prawej lub lewej dłoni (w zależności od kultury) – od razu wiadomo, że ma zainstalowany GPS To samo z symboliką pozostałych. Warto ją wykorzystać i nosić biżuterię nawet wtedy, gdy przypomina choćby o najlepszych wakacjach życia. Pierścienie czy obrączki na palcach to ważny punkt na mapie męskiego stylu. Mogą być obiektem zainteresowania, silnym akcentem wielu stylizacji, a nawet pretekstem do rozmów na temat ich historii. Warto więc ją mieć!
Na której dłoni nosić pierścienie lub sygnety i w jaki sposób?
Lewa czy prawa dłoń? Właściwie nie ma to większego znaczenia, ale wybierając rękę dla konkretnej ozdoby można wesprzeć się symbolizmem. Lewa ręka odpowiada za mentalność człowieka, jego charakter. Prawa symbolizuje siłę, aktywność i dominację. Zakładając biżuterię warto pamiętać o proporcjach – im mniejsze dłonie tym drobniejsza męska biżuteria i odwrotnie. Trzeba też brać pod uwagę równowagę wizualną – 4 pierścienie na palcach jednej dłoni plus zegarek to zdecydowana przesada – taki image może pasować jedynie do amerykańskiego rapera. Biżuterii na męskich dłoniach mówimy tak, ale tylko w minimalistycznej formie.
Jak prawidłowo nosić biżuterię na poszczególnych palcach dłoni?
- Mały palec. Najlepsze miejsce na dłoni, zaraz po palcu serdecznym, do „złożenia oświadczenia”. W sygnecie lub pierścieniu na tym palcu możesz zakodować wiadomość. Może niekoniecznie o swojej przynależności do mafii jak w „Ojcu Chrzestnym”, ale np. do Klubu Nocnych Czytelników Tolkiena czy jakiegoś stowarzyszenia, które „oznacza” w ten sposób swoich członków. Możesz też nosić pierścień na małym palcu – bo tak Ci się podoba. Ta miejscówka ma kilka zalet – np. nie przeszkadza Twoim dłoniom w codziennym funkcjonowaniu, bo jest odizolowana od ich głównych części. No i przyciąga uwagę – więc jeśli chcesz podkreślić sygnetem czy obrączką swój indywidualizm – mały palec to dobre miejsce.
- Palec serdeczny. Lewej ręki – przeznaczony na obrączkę, wskazuje na Twój stan cywilny. Od tego palca, prosto do serca, biegnie tętnica, dlatego zakładanie na niego obrączki, koła związanego z pięknem, kreatywnością i romantycznym związkiem symbolizuje wieczną więź. Nie wiem czy z tym połączeniem to prawda, ale miło w to wierzyć Na palcu serdecznym (wymiennie z małym) nosi się też męskie sygnety.
- Palec środkowy. Ten, na którym nosi się biżuterię znacznie rzadziej niż na pozostałych. Z prozaicznej przyczyny – może utrudniać wykonywanie wielu czynności. Na palcu środkowym sprawdzają się głównie metalowe ringi, a symbolizuje on równowagę.
- Palec wskazujący. Dawniej najczęściej wykorzystywany jako idealne miejsce na męski pierścień. Symbolizuje władzę, przywództwo, autorytet. Sprawdza się u osób pewnych siebie, dominujących nad innymi. Współcześnie – świetnie koresponduje z biżuterią drewnianą.
- Kciuk. Noszenie pierścieni na tym palcu symbolizuje bogactwo, wpływy i ekstrawagancję. Jest to raczej niewygodne, ale często wybierane rozwiązanie przez mężczyzn, którzy noszą ozdoby również na innych palcach, coby uniknąć wizualnego zatłoczenia na dłoni. Na kciukach najlepiej wyglądają pierścienie masywne i szerokie, pasują do osób asertywnych o silnym charakterze. Nie warto jednak trzymać się tej zasady, gdy ma się małe dłonie. Drobne dłonie – mniejsze ozdoby, duże dłonie – duże pierścienie.
Spodobał Ci się ten tekst? Wykorzystaj go i zostań Władcą Pierścienia!