Choose your language
and country
bułgarski
czeski
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
francuski
chorwacki
węgierski
włoski
litewski
polski
rumuński
słowacki
szwedzki

Polska. Gdzie na narty? Część 1.

2019-04-12
Polska. Gdzie na narty? Część 1.

Choć Europa może pochwalić się wieloma fantastycznymi kurortami narciarskimi to i w Polsce jest gdzie poszusować! Do wyboru mamy aż kilkadziesiąt stacji, z czego te największe są rokrocznie doinwestowywane i coraz bardziej atrakcyjne dla turystów.

W poniższym zestawieniu znajdziecie miejscówy tętniące życiem. O bardziej kameralnych przeczytacie w kolejnym tekście – „Polska. Gdzie na narty? Część 2.„. Są to ośrodki narciarskie, do których spokojnie możecie się udać tej zimy by odkurzyć narty i świetnie bawić się na górskich stokach i pod nimi!

Białka Tatrzańska – Kotelnica. Numer jeden we wszelkich rankingach oceniających zróżnicowanie i przygotowanie tras, infrastrukturę i atrakcyjność miejsca. Okolica kipi od rozrywek i tylko stopnie trudności tras pozostawiają mały niedosyt, który jednak jest skutecznie rekompensowany przez wysoką jakość świadczonych usług i ich kompleksowość. Stacja wielce popularna i rozwijająca się w wyjątkowym tempie.

Fot. www.skiraport.onet.pl
Fot. www.skiraport.onet.pl

Szczyrk. Co by nie mówić – jest to najbardziej różnorodna ski-miejscówa w Polsce. Ponad 40 km tras w okolicy (stacje główne to Czyrna i Solisko), wśród których są również kultowe jak Kaskada czy Golgota, wymarzone dla wytrawnych zapaleńców narciarstwa.

Szklarska Poręba. Czołówka jeśli idzie o położenie i widoki rozpościerające się z tras narciarskich. Największy kurort w Sudetach jeśli idzie o tutejsze ośrodki narciarskie. Trasy zjazdowe znajdują się głównie na północnych stokach Szrenicy, nie mniej jednak nie brak tu miejsc z kameralnymi wyciągami poukrywanymi pomiędzy pensjonatami czy willami – idealnych dla łaknących chwili wytchnienia.

Dwie Doliny. Muszyna – Wierchomla. W dwóch słowach? Oryginalne rozwiązanie! Pierwszy ośrodek z połączonymi trasami narciarskimi i wyciągami – miejscowościami, oddalonymi od siebie o 30 km. Cechuje go malownicze położenie więc widoczki na Tatry i Beskid Sądecki macie gwarantowane. Zróżnicowane i dobrze utrzymane dróżki, dynamiczny rozwój, nowoczesność – full opcja dla narciarzy.

Czarna Góra. Ośrodek położony w miejscowości Sienna w Kotlinie Kłodzkiej. Jeden z Sudeckich liderów i część Ski Regionu Śnieżnickiego, w skład którego wchodzą stacje w Lądku Zdroju i w Kamienicy. Czarna Góra to nowoczesny ośrodek z doskonale wytyczonymi i wyprofilowanymi trasami (ok. 10 km!), na których odnajdą się zarówno amatorzy jak i doświadczeni narciarze kochający dynamikę, którzy to niejedno już widzieli. A jak już jesteśmy przy widokach to należy wspomnieć, że Czarna Góra słynie ze wspaniałych krajobrazów. Oprócz amatorów zjeżdżania uciechę będą tu mieli również narciarze biegowi. Ośrodek intensywnie się rozwija i jest w czołówce najlepszych w Polsce.

Fot. https://www.facebook.com/czarnagorasa
Fot. https://www.facebook.com/czarnagorasa

Zieleniec. Umiejscowiony „głęboko” w górach, największy kurort w Kotlinie Kłodzkiej, jeden z najwyżej ocenianych w Polsce. Turystów przyciąga tu bogata infrastruktura, liczne i zróżnicowane pod względem stopnia trudności trasy zjazdowe (28 wyciągów!) i biegowe, a także niepowtarzalna atmosfera – i to zarówno jeśli idzie o warunki atmosferyczne (mikroklimat zbliżony do alpejskiego) jak i o… stan umysłu

Fot. www.zieleniec.pl
Fot. www.zieleniec.pl
phoca_thumb_l_zdjecia_zieleniec_38
Fot. www.zieleniec.pl

 

[adrotate banner=”19″]

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel