Przegląd koszul: koszula z krótkim rękawem
Koszula z krótkim rękawem od lat wzbudza kontrowersje i wielu zastanawia się czy w końcu nosić ją czy nie?
Oczywiście – można przyjąć styl włoski i zamiast koszuli na krótki rękaw – zawadiacko podwijać rękawy w tej z długim. Nikt nie zaprzeczy, że jest to jedna z ciekawszych form tzw. eleganckiego luzu, pomimo którego można zachować klasę. Jednak taką swobodę można również osiągnąć zakładając koszulę z krótkim rękawem. Wystarczy trzymać się jednej reguły, by nie strzelić modowej gafy! Taki model ma styl swobodny, a więc nie wkłada się go na ważne i eleganckie uroczystości ani na formalne spotkania! Dawniej była to opcja dopuszczalna i zupełnie naturalna, ale współczesny dress code absolutnie wyklucza łączenie stylu eleganckiego z koszulami, które mają krótkie rękawy! Jeśli więc chciałbyś w takiej koszuli wybrać się np. na wesele lub biznesowe spotkanie to stanowczo odradzamy! Pasuje ona wyłącznie do nieformalnych okoliczności i swoim designem najlepiej wpisuje się w casual!
Jak nosić koszulę z krótkim rękawem?
- Można do niej włożyć hipsterską kamizelkę, ale na pewno nie zakładamy marynarki! Nie nosi się jej również do garnituru!
- Jeśli potrzebna ci warstwa wierzchnia – na taką koszulę możesz włożyć sweter lub zarzucić go na ramiona. Odpowiednia będzie też lekka kurtka przejściowa np. bomberka. Możesz też odwrócić tendencję i taką koszulę potraktować jako warstwę wierzchnią na T-shirt. Do jednokolorowego T-shirta możesz dobrać koszulę wzorzystą. I odwrotnie. Do T-shirta z nadrukiem lepiej będzie pasować koszula gładka.
- Do koszuli z krótkim rękawem nigdy nie zakładamy krawata ani muszki!
- Ten casualowy model koszuli męskiej koresponduje zarówno ze spodniami chino, jak i z jeansami. Wiosną i latem świetnie uzupełni stylizację z casualowymi szortami.
- Koszulę z krótkim rękawem zawsze należy nosić wypuszczoną na wierzch!
- Dopasowujemy do niej nonszalanckie buty jak trampki czy mokasyny.
Koszula z krótkim rękawem. Kiedy ją wkładać?
- Wiosną i latem.
- Na weekendowy city break.
- Na spacer po mieście.
- Do szkoły, na uczelnię i do pracy w kreatywnym miejscu np. w agencji reklamowej.
- Na spotkanie ze znajomymi np. w ogródku piwnym lub w kawiarni.